TEKNOFEST'te zirveyi roketlediler

TEKNOFEST 2023 Roket Yarışması Yüksek İrtifa Kategorisinde Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) öğrencilerinden oluşan Çağdaş Roket Takımı, ,TEKNOFEST Birinciliği ve En İyi Takım Ruhunu Ödülünü almaya hak kazandı

TEKNOFEST'te zirveyi roketlediler

 

Türkiye’de milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol, oynayan birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST 2023 kapsamında; GAÜN, başarılarını ödüllerle taçlandırmaya devam ediyor.

Tuz Gölü Hisar Atış Alanı'nda, ROKETSAN ev sahipliğinde düzenlenen TEKNOFEST 2023 Roket Yarışmaları kapsamında GAÜN öğrencileri geliştirdikleri roket ile rakiplerini geride bırakarak birinci olurken En İyi Takım Ruhu ödülüne de layık görüldü. GAÜN Çağdaş Roket Takımı ödüllerini Ankara Etimesgut Havalimanı'nda gerçekleşecek olan törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan alacak.

Kazandıkları başarıdan dolayı mutlu olduklarını ifade eden GAÜN Çağdaş Roket Takım lideri Mehmet Sizer,  “Bu zafer, ekibimizin yoğun emeği ve kararlılığı sayesinde geldi. Birlikte çalışmanın ve büyük hedeflere ulaşmanın ne kadar kuvvetli bir enerji yarattığını görmek beni heyecanlandırıyor. Bu başarı, sadece teknik becerilerimizin değil, aynı zamanda takım içi uyumumuzun ve azmimizin bir yansıması” ifadelerini kullandı.

28.08.2023 (Haber Merkezi)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR