CHP’DE ŞOK GELİŞME: İL VE İLÇE YÖNETİMLERİNİ REİS REİSOĞLU BELİRLEYECEK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, il ve ilçe yönetimlerin oluşturulması için görevi Reis Reisoğlu’na verdi ve ondan il başkan adayı olmamasın istedi...

CHP’DE ŞOK GELİŞME: İL VE İLÇE YÖNETİMLERİNİ REİS REİSOĞLU BELİRLEYECEK

 

Aylardır, atanmış il başkanı M. Neşet Uçar tarafından yönetilen ve ilçe örgütleri halen boş olan CHP Gaziantep örgütünde şaşırtıcı bir gelişme yaşandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, il ve ilçe yönetimlerin oluşturulması için görevi Reis Reisoğlu’na verdi ve ondan il başkan adayı olmamasını istedi.

Adana’da gerçekleşen görüşmede; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, halen il başkanlığı görevini yürüten M. Neşet Uçar’a görevini devam ettirmesi için söz verdiği bununla birlikte örgütün yeniden yapılandırılması ve ayağa kaldırılması için Reis Resioğlu’dan özel çaba göstermesini istediği kaydedildi.

Yurthaberler.net’in ulaştığı bilgilere göre Reis Reisoğlu, il başkanlığı ve 9 ilçenin yönetimini belirleme noktasından Genel Başkan Kılıçdaroğlu’ndan tam yetki aldı. Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ile de görüşen Reisoğlu,  Ankara’ya gitti ve Salıcı ile örgütün yeniden ayağa kaldırılması konusunu yarın masaya yatıracak.

Listelerin belirlenmesi konusunda milletvekillerinin devreye girmek istediği ancak Reisoğlu’nun buna yanaşmadığı ifade ediliyor.

Kongreye tek aday olarak gidecek mevcut başkan M. Neşet Uçar’ın bu siyasi hamleyi nasıl karşılayacağı şimdilik bilinmiyor.

Ama CHP siyaseti Gaziantep’te, çok farklı bir hal alacak gibi görünüyor.

28.12.2021 (Haber Merkezi)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR