EN ŞAHİN TARAFTAR

Gaziantep BŞB Fatna Şahin, Gazişehir Gaziantep Spor Kulübü ve Fenerbahçe tekerlekli sandalye basketbol takımlarının karşılaşmasını büyük bir heyecan içinde tribünden izledi...

EN ŞAHİN TARAFTAR

Gaziantep Büyükşehir Belediye (GBB) Başkanı Fatma Şahin, Gazişehir Gaziantep Spor Kulübü ve Fenerbahçe tekerlekli sandalye basketbol takımlarının karşılaşmasını tribünden izledi. Maç sonunda her iki takımın oyuncularını tebrik eden Başkan Şahin, GBB’nin kurum içindeki doğru modellemeleri sayesinde engelli sporcuların son iki yılda şehre 600 madalya kazandırdığını söyledi.

“Spor Dostu Gaziantep” mottosundan hareket ederek engelli sporcuları her platformda destekleyen GBB Başkanı Fatma Şahin, Talat Özkarslı Spor Salonu’nda karşı karşıya gelen Gazişehir Gaziantep Spor Kulübü ve Fenerbahçe Tekerlekli Sandalye Basketbol takımlarının kıyasıya geçen mücadelesini tribünden takip etti. Maçı büyük bir heyecanla izleyen Başkan Şahin, karşılaşmanın sonunda sahaya inerek mücadelede ter döken oyuncuları gösterdiği performans için tebrik etti. Namağlup iki takımın verdiği eşsiz mücadeleyi değerlendiren Başkan Şahin, Gaziantep’teki ilk hedeflerinin her alanda engelleri kırmak olduğunu belirtti. 

AZİM ENGEL TANIMIYOR

Gazişehir Gaziantep Spor Kulübü ve Fenerbahçe tekerlekli sandalye basketbol takımlarının karşılaşmasıyla “Engelsiz Kent ve Spor Dostu Kent” anlayışının kıymetli bir örneğine daha tanık olduklarını belirten Şahin, “Oyuncularımız takdir edilesi bir mücadele ortayak koydu. Gaziantep’te engelli dostlarımızın sporda gösterdiği başarı inanılmaz. Baktığımız zaman kentin sporda son 2 yıl süresince 600 madalya kazandığını görüyoruz. Bu rakam inanılmaz bir başarının sonucudur.” dedi.

KURUMSAL KAPASİTENİN ETKİSİ

Kurumsal olarak  doğru bir modelleme yaptıklarını ifade eden Başkan Şahin, “Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bünyesinde engellilerden sorumlu bir şube müdürlüğü açtık.  Kapasiteyi ne kadar doğru dizayn ederseniz beraberinde böyle başarıları da elde etmek mümkün. Bugün de buna hep birlikte tanık olduk. Sporun kaybedeni yoktur. Bugün karşı karşıya gelen iki takımımız da sahaya namağlup çıktı. Dolayısıyla kıyasıya bir mücadeleyi tribünden seyircilerle birlikte izlemek çok keyif vericiydi.” diye konuştu.

 

7.02.2022 (Haber Merkezi)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR