CHP'DE TEK HEDEF KAZANMAK

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep 28.Dönem Milletvekili Adayları 14 Mayıs Seçimleri öncesi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

CHP'DE TEK HEDEF KAZANMAK

 

Seçim çalışmalarını ara vermeden sürdüren CHP Gaziantep Milletvekili adayları, vatandaş, esnaf ve çiftçilerle buluşmaya devam ediyor. Günün erken saatlerinde çalışmalara başlayan CHP adayları, bir araya geldiği vatandaşlardan hem Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na hem de CHP için oy istiyorlar.

MELİH MERİÇ VE ERDAL GEÇİT’TEN NİZİP CADDESİ ÇIKARMASI

CHP Gaziantep Milletvekili adayları Melih Meriç ve Erdal Geçit, Nizip caddesinde bulunan esnafları ziyaret etti. Esnaflarla bir araya gelen Melih Meriç ve Erdal Geçit, sorunları dinleyerek CHP iktidarında hayata geçirilecek çözüm önerilerini anlattı. Vatandaşlarla keyifli sohbet gerçekleştiren adaylar CHP iktidarının yakın olduğunu söyledi.

"ESNAFIMIZ DESTEKLENECEK"

CHP iktidarında esnafa destek verileceğini dile getiren Melih Meriç, ‘’Nizip Caddesi'nde esnafımızla ve kardeşlerimizle bir araya gelip, onların sorunlarını dinledik. Söz aldık, söz verdik. Esnafın pandemi döneminde ve depremden etkilendiği illerde bankalardan aldığı kredilerin faizleri, BAĞ-KUR ve vergi borçlarının faizleri silinecek, anapara ise makul ölçülerde taksite bağlanacak’’ diye konuştu.

MERİÇ’TEN KÖY ZİYARETLERİ

Seçim çalışmaları kapsamında köy ziyaretlerini ihmal etmeyen CHP Gaziantep Milletvekili adayı Melih Meriç, Arıl ve Batal köylerini ziyaret etti. Yoğun bir ilgiyle karşılaşan Melih Meriç, ‘’bu coşkuyu gördükçe kazanacığımıza olan inancımız daha da artıyor’’ dedi.

‘’ÇİFTÇİMİZ RAHAT BİR NEFES ALACAK’’

Köy gezilerinde vatandaşlara seslenen Meriç, CHP iktidarında çiftçiler için hayata geçirilecek olan projeleri anlattı Kemal Kılıçdaroğlu’na ve CHP’ye oy istedi. Melih Meriç ziyaretler  esnasında yaptığı açıklama da ‘’Çiftçi kardeşlerimiz hiç merak etmesin. Bizim iktidarımızda; mazot, gübre, tarım ilacı ve sulama elektriğini düşünmeyeceksiniz. Siz üreteceksiniz biz de destekleyeceğiz. Çiftçimiz rahat bir nefes alacak’’ ifadelerini kullandı.

GESOB'E ÇIKARTMA

Öte yandan Curiyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep Milletvekili adayları 14 Mayıs seçimleri öncesi çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri öncesi çalışmalarına yoğun bir şekilde gerçekleştiren CHP Gaziantep Milletvekili adayları, Gaziantep Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığını (GESOB) ziyaret etti.

Gaziantep Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı'na gerçekleştirilen ziyarette, Gaziantep’in ve Türkiye’nin sorunları konuşuldu, çözüm önerileri anlatıldı. Ziyarete CHP’nin Gaziantep Milletvekili Adayları Hasan Öztürkmen, Melih Meriç, Vijdan Aktaş, Müge Düşün ve  mevcut milletvekili Bayram Yılmazkaya, Eski Şahinbey Belediye Başkanı ve Milletvekili Yaşar Ağyüz ile birlikte parti yöneticileri katıldı.

ÖZTÜRKMEN: "KAZANACAĞIZ"

GESOB’a gerçekleştirilen ziyarette konuşan CHP Gaziantep Milletvekili adayı Hasan Öztürkmen, ‘’Türkiye zor zamanlardan geçiyor. Bu zor zamanları hasarsız atlatmak için Türkiye’nin CHP iktidarına ihtiyacı var. Bizler de saha çalışmalarımızda vatandaşlarımızın partimize ve Genel Başkanımıza olan ilgilerini hem görüyor hem de en içten hissediyoruz. Bu doğrultuda Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığını kazanacağını biliyoruz. CHP’nin de iktidar olacağına tüm kalbimizle inanıyoruz.’’ dedi.

ESNAF BAKANLIĞI KURULACAK

Esnafın zor bir dönemden geçtiğini ve CHP'nin iktidara geldikten sonra ilk 100 gün içinde Esnaf Bakanlığı kuracağını ifade eden Hasan Öztürkmen,  ‘’Esnaf başımızın tacıdır ve maalesef ki memleketimizin en sorunlu kesimidir. Esnaflarımız için çalışmalarımız en önemli olanlar arasında. Esnaf Bakanlığı kurup sizi bir sorun için 4-5 bakanlık ile uğraştırmayacağız.’’ şeklinde konuştu.

ÖZCAN: "MİLLETVEKİLLERİ ULAŞILABİLİR OLMALI"

Yeni dönemde meclise gidecek vekillerinin ulaşılabilir olmaları gerektiğine dikkat çeken GSEOB Başkanı İsmet Özcan, ‘’ Biz GESOB olarak 28. dönemde mecliste şehrimizi temsil edecek olan milletvekillerimizden ulaşılabilir olmalarını istiyoruz. Bu zamana kadar CHP’nin Gaziantep Milletvekillerine ulaşmakta güçlük çekmedik. Yeni dönemde de bunun böyle devam etmesini istiyoruz. Çünkü Bizler esnaflarımızın sorunlarını sizlere iletemezsek sorunları da çözemeyiz.’’ diye konuştu.

3.05.2023 (Haber Merkezi)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR