ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NDEN YENİ REKOR: İKİ GÜNDE 12.527 ÜNİTE KAN BAĞIŞI

  Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Kan Verelim, Spor Yapalım, Sağlıklı Kalalım’ kan bağışı kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken iki günde 12.527 ünite kan bağışı gerçekleşti. 

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NDEN YENİ REKOR:  İKİ GÜNDE 12.527 ÜNİTE KAN BAĞIŞI

 

Şahinbey Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen kan bağışı kampanyasının 15’ncisi bu yıl ‘Kan Verelim, Spor Yapalım, Sağlıklı Kalalım’ sloganıyla yapıldı. Şahinbey Belediyesi tarafından organize edilen 15 Temmuz Demokrasi Meydan’ında gerçekleşen kan bağışı kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Şahinbey Belediyesi kan bağışı kampanyasında en fazla kan bağışının yanı sıra, en fazla katılımcı ve en fazla kadın katılımcı başarısını yeniledi.

12 BİN 527 ÜNİTE KAN TOPLANDI

Kan bağışında bulunan vatandaşların duyarlılıklarından mutlu olduklarını ifade eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu “Kan üretimi olmayan sadece insandan alınan sürekli bir ihtiyaç. Hastalarımız için mutlaka kan vermemiz gerekiyor. Biz de Şahinbey Belediyesi olarak vatandaşlarımızı kan bağışına teşvik ediyoruz. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda 8-9 Haziran tarihlerinde vatandaşlarımızla birlikte kan bağışında bulunduk. Daha önce düzenlediğimiz kan bağışı kampanyalarında 26.600 ünite kan toplamıştık. Bu iki gün içerisinde toplanan kan bağışı 12.527 üniteyi buldu. Vatandaşlarımız kan bağışı kampanyamıza yoğun ilgi gösterdiler. En az üç kişinin derdine derman olma noktasında vatandaşlarımız katkı sağlamış oldular. Kan bağışı kampanyamıza katılan tüm vatandaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

1 ÜNİTE KAN 3 CAN

15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na kan bağışında bulunmak için gelen vatandaşlar “Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’nun örnek projelerinden birisine daha destek vermekten mutluluk duyduk. Her yıl düzenlediği kan bağışı etkinliği ile hem Kızılay’a hem de şifa bekleyen hastalara destek oluyor. Bizler de her zaman olduğu gibi başkanımızın yanındayız. Kan bağışında bulunarak kan bekleyen hastalara umut olmak istiyoruz. Bu anlamda böyle bir organizasyonun içerisinde olmaktan oldukça mutluyuz” diye konuştular.

10.06.2023 (Haber Merkezi)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR