DEPREMZEDE SEÇMEN İÇİN ASKIDA BİLET KAMPANYASI

Kahramanmaraş merkezli depremde sonrası şehirlerini terk etmek zorunda kalan vatandaşların, seçmen kayıtlılarının bulunduğu illerde oy kullanabilmelerini sağlamak için askıda bilet kampanyası başlatıldı.

DEPREMZEDE SEÇMEN İÇİN ASKIDA BİLET KAMPANYASI

 

ASKIDA BİLET PLATFORMU deprem bölgesini terk etmek zorunda kalan yurttaşların oy vermek için şehirlerine dönmesine destek amacıyla kuruldu. Oy vermek üzere şehirlerine gidecek vatandaşlar platforma  kayıt olarak bilet talep edebiliyor yada bilet alınması için bağış yapabiliyor.

Konuyla ilgili olarak www.askidabilet.com sitesinden yapılan açıklamada:

"Şubat 2023 Kahramanmaraş merkezli depremler, Türkiye'nin birçok şehrinde milyonlarca insanı etkiledi ve hayatlarını altüst etti. Depremzedelerin yeniden hayatlarını kurmaları için bizim desteğimize ihtiyaçları var. Depremde sevdiklerini, evlerini, işlerini kaybeden insanlarımıza yardım etmek, onların acılarını hafifletmek, gelecekte daha güvenli bir Türkiye için adım atmak adına hepimiz elimizden geleni yapmalıyız. Bugün, depremden etkilenen tüm seçmenlere ve demokratik seçme haklarına destek olmak için bağış yaparak katkıda bulunabilirsiniz. Bu bağışlar, adres kaydı deprem bölgesinde bulunan seçmenlerin oy kullanmalarını kolaylaştırmak ve demokratik sürece katılımlarını desteklemek için gerekli kaynağı sağlayacaktır. Böylece, onların seslerini duyurarak, gelecekte daha güçlü ve daha adil bir Türkiye için birlikte hareket etme şansına sahip olabiliriz.Depremzedelerin oy verme hakkını kullanabilmesi için demokratik sürece katılımlarını destekleyelim.Depremzedelere oy verebilmeleri için bilet yardımı yaparak demokratik haklarını kullanmalarına yardımcı olalım! “Bağış yap” destek ol veya “bilet iste” oyunu kullan!" denildi.

"

24.04.2023 (Haber Merkezi)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR