Babacan'dan Gaziantep Valiliğine veryansın: Demokrasi meydanında demokrasiyi katlettiler.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gaziantep'te yapacakları mitingin engellenmek istendiğini belirterek, "Boşuna valilere baskı yapmayın. Her yeri Demokrasi Meydanı yapacağız" dedi.

Babacan'dan Gaziantep Valiliğine veryansın: Demokrasi meydanında demokrasiyi katlettiler.

 

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, partisinin 'Haftalık Değerlendirme Toplantısı'nda konuşuyor. Babacan, "Türkiye özgürlük istiyor, Türkiye zenginlik istiyor, Türkiye adalet istiyor" dedi.


DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin 'Haftalık Değerlendirme Toplantısı'nda açıklamalarda bulunuyor.

Babacan'ın sözlerinden öne çıkanlar şu şekilde:

"Türkiye özgürlük istiyor, Türkiye zenginlik istiyor, Türkiye adalet istiyor.Yüksek sesle tekrar ediyorum. Demokrasi Atılım derhal bugün.Peki neden derhal bugün? Çünkü Erdoğan-Bahçeli-Perinçek ittifakı halkı sefalete mahkûm etti. Çünkü yoksulluğun, işsizliğin, açlığın ülkesi oldu. Çünkü milletin sabır taşı artık çatlamak üzere. Çünkü ülke barut fıçısına döndü. Herkes çok gergin. Onun için "Demokrasi Atılım derhal bugün" diyoruz.Adaleti biz tesis edeceğiz. Eğitimi biz düzelteceğiz. Ekonomiyi biz düze çıkartacağız. Herkes bunu iyi bilsin.

İktidarımızın ilk 90 ve 360 gününde yapacaklarımızı 7 gün 24 saat çalışarak hazırlıyoruz.Boş işlerle uğraşmıyor, kavga etmiyor, kürsüden kabadayılık yapmıyoruz.Ortaya somut ve gerçekçi eylem planları koyuyoruz.

"MİTİNGİMİZİ ENGELLEMEK İÇİN HER ŞEYİ YAPTILAR"

Türkiye’de ilk mitingi Gaziantep’te yapacağız.Ancak burada önce uygun görülen Demokrasi Meydanı, 3 gün sonra uygun görülmedi. Birilerinin eli ayağına dolaştı.Kendi verdiğiniz yazıyı neden değiştirdiniz. Nereden baskı geldi.Önce “uygun” yazılan evrağa sonra “değil” ibaresi ekliyorlar.Yazı kalem farkı ile belli oluyor.Demokrasi meydanında demokrasiyi katlettiler. Gaziantep'te miting için başvurduğumuz 4 meydanı da red ettiler. Bize daha önce hiç bir etkinliğin yapılmadığı Kalealtı'nda 14 Şehit Anıtı'nın arkasındaki Tur Otobüslerinin Park Alanı'nı layık gördüler. Ama bizim Gaziantep'te öyle bir teşkiletimiz var ki Fizan'da olsa yine miting organize edebilirler. Gelip geçici iktidarlar için devletin valisini bu duruma düşürmeleri çok yazık. Ama bunu yapanlara sesleniyorum: Elinizden geleni ardınıza koymayın. Hodri meydan. Tüm Gazintep halkını ve DEVA'ya gönül verenleri mitingimize davet ediyorum" dedi.

GAZİANTEP MİTİNGİNE ENGELLEME SÜRECİ NASIL İŞLEDİ? 

Gaziantep’teki mitingimizi, Demokrasi Meydanı’nda yapmak için Valilik’ten talepte bulunduklarına yönelik evrakları gösteren Babacan; "29 Nisan’da Vali ‘Uygun’ notunu düşüyor.Arkadaşlar Antep’e duyuruyor. Ses getiriyor.2 Mayıs’ta ‘Uygun’un yanına ‘değil’ eklemişler.Kimden ne telefon aldınız?Beştepe’ye sesleniyorum.Boşuna valilere baskı yapmakla uğraşmayın.Ben buradayım. Ne istiyorsanız yüzüme söyleyin" diyerek konuşmasına son verdi.

11.05.2022 (Haber Merkezi)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR