Ali Babacan partisine Gaziantep'te deva arıyor

Kuruluş dilekçesini veren DEVA Partisi, Gaziantep'te örgütlenme çalışmalarına hız verdi. Siyasi kulislerde il ve ilçe başkanlıklarının Ramazan Bayramı'ndan sonra belirleneceği konuşuluyor...

Ali Babacan partisine Gaziantep'te deva arıyor

Kuruluş dilekçesini 10 Mart'ta İçişleri Bakanlığı'na sunan Ali Babacan liderliğindeki Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA Partisi) teşkilatlanma çalışmalarına başlıyor. Yürütülen çalışmalar sonucunda, Haziran ayında il ve ilçe teşkilatlarının oluşturulması bekleniyor.

Ali Babacan'ın liderliğindeki Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA Partisi) il ve ilçe teşkilatlanması için harekete geçerken Gaziantep İl Başkanının kim olacağı merak konusu oldu.

İl ve ilçe teşkilatlanması Coronovirüs nedeniyle Ramazan bayramı sonrasına kalan partide görüşmeler video konferans yoluyla yapılıyor.

Gaziantep teşkilatı için isim arayışında olan partiye Gaziantep’te yoğun başvuru olduğu iddia edilirken Gaziantep İl Başkanının kim olacağı tartışılıyor.
Birçok kişinin üyelik başvurusu yaptığı, şehrin önde gelenlerinin il başkanlığı için temasta bulunduğu Demokrasi ve Atılım Partisinin Gaziantep il ve ilçe başkanları henüz belirlenmiş değil.
Gaziantep İl Başkanlığı için isim netleşmemişken Gaziantep’ten yapılan başvurular titizlikle inceleniyor.
Teşkilatlarda görev alacak isimleri belirlemek için parti içinde oluşturulan 18 bölge komisyonuna çeşitli isimler giderken Gaziantep için en uygun ismin belirlenmesi için çalışılıyor.

19.05.2020 (Haber Merkezi)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR