" İDDİALAR ARAŞTIRILMALIDIR. HİÇ KİMSENİN GAZİANTEP'İN TERTEMİZ ADINI KİRLETME HAKKI YOK"

CHP Gaziantep İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada; silahla yol kesme, FETÖ borsası ve iş insanlarına şantaj yapıldığına ilişkin iddiaların adli ve idari açıdan soruşturulması gerektiği ifade edildi.

" İDDİALAR ARAŞTIRILMALIDIR. HİÇ KİMSENİN GAZİANTEP'İN TERTEMİZ ADINI KİRLETME HAKKI YOK"Son bir aydır şehrimizin gündeminde geniş yer teşkil eden ve tüm Gaziantep Kamuoyunda konuşulanların her geçen gün daha da vahim hale gelen olaylar silsilesine dönüşmesi hakkında CHP Gaziantep İl Başkanlığı yazılı bir açıklama yayınladı. CHP Gaziantep İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada; silahla yol kesme, Fetö borsası ve iş insanlarına şantaj yapıldığına ilişkin iddiaların adli ve idari açıdan soruşturulması gerektiği ifade edildi.

CHP Gaziantep İl Başkanlığının açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

" Son bir aydır şehrimizin gündeminde geniş yer teşkil eden , tüm Gaziantep kamuoyunda konuşulan ve her geçen gün daha da vahim hale gelen olaylar silsilesine dönüşen iddialar hakkında yetkili makamlarca adli ve idari soruşturma başlatılarak iddiaların gerçekliğinin araştırılması ve şüphelerin giderilmesi bir zorunluluk haline gelmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep İl Başkanlığı olarak da sürecin tarafımızca titizlikle takip edildiğinin ve iddiaların da takipçisi olacağımızın da bilinmesini isteriz.

"İDDİALARI TAKİP EDİYORUZ"

Bilindiği üzere iddialar en başından itibaren hem milletvekillerimizin hem de partimizin takibindedir. Milletvekilimiz Bayram Yılmazkaya'nın bu konudaki iddiaları gündeme getirmesi üzerine aleyhinde, bahse konu iddialarda adı geçenler tarafından tazminat davası açılmıştır. Partimiz de Milletvekillerimiz de Gaziantep’i ilgilendiren her konuda olduğu gibi bu iddiaların da takipçisi olmaktan vazgeçmeyecektir. Bu hususu hem dava açanlar hem de tüm Gaziantep kamuoyu bilmelidir.

Aralarında kamu görevlisi siyasilerin de bulunduğu bazı kişilerin Oğuzeli ilçemizde bir taziye ziyaretine giderken silahlı bir grup tarafından yollarının kesildiği, kamu bankalarından ve iş insanlarından haksız menfaat elde edilmesi amacıyla şantaj yapıldığı ve Fetö borsası kurulduğuna dair bir takım İDDİALAR öne sürülmektedir.

Gaziantep Valiliği tarafından konuyla ilgili yapılan detaylı bir açıklama ile Gaziantep Valisi Sayın Davut Gül hakkındaki iddiaların gerçek dışı olduğu tereddüte yer bırakmayacak şekilde ifade edilmiştir.

İddialarda adı geçen diğer kişilerden ise iddialarla ilgili herhangi bir açıklama ne yazık ki yapılmamıştır. İddia edilen olaylara ilişkin adı geçen diğer kişilerin de kamuoyunu aydınlatmaları zorunlu hale gelmiştir. Adı geçenler, iddialar hakkında derhal açıklama yaparak Gaziantep Kamuoyunu aydınlatmak zorundadır.

HEMEN BELİRTMEK İSTERİZ Kİ ; KİMSENİN GAZİANTEP'İN SUSURLUK BENZERİ OLAYLARLA ANILMASINA SEBEBİYET VERME HAKKI BULUNMAMAKTADIR. HİÇ KİMSENİN GAZİANTEP'İN TERTEMİZ ADINI KİRLETME HAKKI DA YOKTUR!
Bu kapsamda;

1 - Gerçekleştiği iddia edilen bu olaylar ile birlikte anılanların aralarındaki ilişki nedir? Taraflar arasında silahla yol kesmeye dahi varan bu husumetin kökeni yetkili adli Makamlarca araştırılmakta mıdır?

2 - Kurulduğu iddia edilen Fetö Borsası hakkında herhangi bir soruşturma yürütülmekte midir?

3 - Bazı kişilerin nüfuslarını kullanarak ticari sır niteliğindeki bilgileri hukuka aykırı olarak elde ettikleri ve bu ticari sırları kullanarak iş insanlarına şantaj yaptıkları iddiaları hakkında yürütülen bir soruşturma var mıdır?

4 - Adli Makamlar tarafından iddialar hakkında herhangi bir soruşturma başlatılmamışsa soruşturma başlatılması için daha ne olması beklenmektedir?"

26.07.2022 (Haber Merkezi)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR