ÜRDÜN HEYETİ GİBTÜ’YE HAYRAN KALDI 

Erasmus kapsamında Gaziantep'te bulunan Ürdün Bilim ve Teknoloji Üniversitesi heyeti GİBTÜ’yü ziyaret ederek iş birliğine yönelik görüşmeler gerçekleştirdi.

ÜRDÜN HEYETİ GİBTÜ’YE HAYRAN KALDI 

 

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Orta Doğu ile uluslararası alandaki bağlantılarını güçlendirmek için çalışmalarına hız verdi. Erasmus kapsamında Gaziantep'te bulunan Ürdün Bilim ve Teknoloji Üniversitesi heyeti GİBTÜ’yü ziyaret ederek iş birliğine yönelik görüşmeler gerçekleştirdi.

GİBTÜ Rektörü Prof. Dr. Şehmus Demir, “GİBTÜ olarak uluslararası anlamda iş birliğiyle üniversitemize çok sayıda nitelikli uluslararası öğrenci çekebilmek ve bu yönde çalışmalar yapmak öncelikli hedefimizdir.” dedi.

İŞ BİRLİĞİNİN GELİŞTİRİLMESİ HEDEFİ BELİRLENDİ

Ürdün Bilim ve Teknoloji Üniversitesinden gelen heyet Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şehmus Demir’i makamında ziyaret etti. Karşılıklı olarak üniversitelerin tanıtılması ile başlayan ziyarette iki üniversite arasındaki bilimsel çalışmaların arttırılması ve iş birliğinin geliştirilmesi hedefi ortaya konuldu. Ayrıca akademisyen ve öğrenci değişimi konuları da ele alındı.

SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ GEZİLDİ

GİBTÜ’nün Orta Doğu ile uluslararası alandaki bağlantılarını güçlendirmek amacıyla lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyindeki öğrenci ve öğretim elemanı değişimleri, Ürdün Bilim ve Teknoloji Üniversitesinden gelen heyetle istişare edildi ve iş birliğine yönelik adımları atıldı. Görüşmede Ürdün Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Uluslararası Ofis sorumluları ve öğretim üyeleri İağia Saqer, Dr. Khoioud, Dr. Bartouq Frım, Sağlık Bilimleri Fakültesine ziyarette bulunarak öğretim üyeleriyle bir araya geldiler.  

GİBTÜ Uluslararası İlişkiler ve Erasmus Kurum Koordinatörü Öğr. Gör. Kübra Aksoy Çınar, GİBTÜ Rektörlük makamında gerçekleşen ziyaret sonrasında Ürdün Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Erasmus ekibiyle görüşmeler sağladı.

 

 

21.06.2023 (Haber Merkezi)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR