"KILIÇDAROĞLU HUZURU BOZUYOR, ŞANLIDER ESKİ BAŞKANI KUKLA"

Bu sözler MHP Gaziantep Milletvekili MuhittinTaşdoğan'a ait. Gaziantep'te dün Şanlıurfalı kanaat önderleri ile buluşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Şanlıder eski Başkanı Mustafa İsmet Erdoğan'a oldukça sert yüklendi.

"KILIÇDAROĞLU HUZURU BOZUYOR, ŞANLIDER ESKİ BAŞKANI KUKLA"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep Milletvekili Doç. Dr. Ali Muhittin Taşdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Gaziantep ziyaretinde Şanlıurfalılar ile yaptığı toplantıya değinerek açıklamalarda bulundu. Gaziantep Milletvekili Taşdoğan, Kılıçdaroğlu’na ‘Gaziantep’in huzurunu bozma’ diyerek tepkisini dile getirdi.

 "ALGI OPERASYONU YAPTIRMAYIZ"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şanlıurfa ziyareti öncesi Gaziantep’te ‘Urfa Sıra Gecesi’ eşliğinde Şanlıurfalı kanaat önderleriyle buluştu. Bu buluşmada dile getirilen Şanlıurfalıların Gaziantep’te dışlandığına dair iddialara sert çıktı.

“İŞGALCİLER BİLE BİRLİĞİMİZİ BOZAMADI”

Gaziantep üzerinden Türkiye’de ayrıştırıcı oyunların sahnelenmeye yeltenildiğini vurgulayan MHP’li Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan, “TÜİK verilerine baktığımızda Gaziantep’te en çok Şanlıurfalı hemşehrilerimiz yaşamaktadır. Yaklaşık 350 Bin Şanlıurfalı hemşehrilerimiz ile yıllardır, huzur ve kardeşlik içinde hiçbir ayrım yapılmaksızın yaşamakta olan büyük bir aileyiz. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Gaziantep ziyaretinde kendini bilmezler tarafından durup dururken ortaya atılan ‘Gaziantep’te Şanlıurfalılar dışlanıyor’ algısını yaratmak, ülkemiz üzerinde kurdukları hesapları Gaziantep’imiz üzerinde de oynamaya çalıştıklarının göstergesidir. Gazi şehrimize birçok Şanlıurfalı iş adamı yatırım yapmakta, birçok işçi emek vermektedir. Hatta birçok muhtar, ilçe başkanı, il başkanı, belediye başkanı, milletvekili ve siyasetçi bu şehrin her ferdine ayrım yapmaksızın hizmet etmektedir. Gaziantep, genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle, her dünya görüşünden, her mezhepten, her meşrepten insanıyla büyük ve huzurlu bir şehirdir. İyi bilinsin ki; Gaziantep’in huzuruna yönelik algı operasyonları yaptırmayız. Bu topraklarda bin yıldır birlik içerisinde, kardeşlik içerisinde yaşıyoruz. Bunun altına dinamit koymaya çalışmak ihanettir. Sayın Kılıçdaroğlu, Gaziantep’i ve Gaziantep’teki Şanlıurfalıları görmezden geldiklerini itiraf etmiştir. Fakat bizler, memleketi ve mezhebi ne olursa olsun Gaziantep’te yaşayan her bir ferde hizmet etmeye devam ediyoruz, devam da edeceğiz. Öyle yılda bir Gaziantep’e gelerek, algı yönlendirmeleriyle bu şehirde yaşayan insanları, ayrıştırıcı operasyonlara alet olmak bir genel başkana yakışmayan harekettir. Milleti barıştırmaktan bahseden Kılıçdaroğlu’na sormak istiyorum; size kim ya da kimler bu şehirde küslükler olduğundan söyledi de böyle bir derde düştünüz? Gaziantep, tıpkı Türkiye örneğinden olduğu gibi vatandaşlarının huzur ve barış içerisinde yaşadığı bir şehirdir.  Bilmiyorsanız hatırlatalım; Gazi olan Antep, Şanlı olan Urfa ve Kahraman olan Maraş evlatları omuza omuza vererek bu unvanların sahibi olmuştur. İşgal kuvvetlerinin bile bozamadığı bu birlik ve beraberliği bozmaya hiç kimsenin gücü ve kuvveti yetmeyecektir” şeklinde konuştu.

“HİÇBİR HEMŞEHRİM BÖYLE UCUZ KUKLALIKLARA KULAK ASMAZ”

Gaziantep yaşayan Şanlıurfalıların dışlandığı iddiasında bulunan eski dernek başkanıyla ilgili olarak ‘şehirden ve hemşehrilerinden habersiz’ yorumunda bulunan MHP Gaziantep Milletvekili Doç.Dr. Ali Muhittin Taşdoğan, “Gaziantep’te yaşayan Şanlıurfalı hemşehrilerimiz ile ilgili ortaya atılan yaklaşımın asıl sahibi olan bu eski dernek başkanı Gaziantep’ten ve Gaziantep’te yaşayan Şanlıurfalılardan bihaberdir. Bu mesnetsiz ve hadsiz açıklama tamamen bir şov ürünüdür. Ayrıştırma dilidir. Ötekileştirmeye karşı yapılmış bir yorumdur. Gaziantep’te yaşayan hiçbir hemşehrim, böyle ucuz kuklalıklara kulak bile asmaz” dedi.

 

 

9.12.2021 (Haber Merkezi)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR