GAÜN'DE ULUSLARARASI GENÇLİK FESTİVALİ DÜZENLENECEK

Farklı kültürlerin bir arada bulunduğu kampüste 18-19-20 Mayıs 2022 tarihlerinde GAÜN Uluslararası Gençlik Festivali düzenlenecek...

GAÜN'DE ULUSLARARASI GENÇLİK FESTİVALİ DÜZENLENECEK

 

Gaziantep Üniversitesi 100’ün üzerinde farklı ülkeden gelen 6 bin 500’ü uluslararası öğrenci olmak üzere toplam 48 Bin öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Farklı kültürlerin bir arada bulunduğu kampüste 18-19-20 Mayıs 2022 tarihlerinde GAÜN Uluslararası Gençlik Festivali düzenlenecek olup festival çerçevesinde; gastronomi, müzik, spor, bilim, kültür ve sanat alanlarında çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.

GAÜN merkez kampüste 3 gün sürecek olan festivalde çeşitli spor aktiviteleri kampüsün farklı alanlarında tüm öğrencilerin katılımına açık olacak. Festival kapsamında ayak tenisi, çamur voleybolu, golf, dart, penaltı atışı, halat çekme, kaygan zemin, su savaşı ve bilek güreşi gibi çok sayıda spor aktiviteleri yapılacak. Gaziantep Üniversitesinde aktif olarak öğrenim gören 100’ün üzerinde farklı ülkeden uluslararası öğrencilerin oluşturdukları kendi ülkelerini, kültürlerini tanıtabilecekleri çok sayıda etkinlik yer alacak. Türk ve uluslararası öğrencilerin Gastro-Diplomasi çerçevesinde hazırladıkları farklı ülkelerin yöresel yemekleri tanıtılarak, bunun yanı sıra öğrencilerin sergileyecekleri perküsyon, koro ve yöresel dans performansları, yöresel kıyafetlerin sunulduğu konserler, moda gösterisi ve ülke tanıtım stantları katılımcıların beğenisine sunulacak.

GAÜN Uluslararası Gençlik Festivali açılış töreni 19 Mayıs 2022 tarihinde saat 17.30’da il protokolün ve paydaşların katılımıyla gerçekleştirilecek.

5.05.2022 (Haber Merkezi)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR