Ali Babacan kongreye katıldı, gazetecilerle buluştu

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Şahinbey ve Şehitkamil ilçe kongreleri vesilesiyle yapılan programa katıldı. Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Medya mensuplarının sorularını yanıtladı...

Ali Babacan kongreye katıldı, gazetecilerle buluştu

 

Şahinbey ve Şehitkamil kongreleri sonucunda Şahinbey İlçe Başkanlığına Barış Bayhan Şehitkamil İlçe Başkanlığına ise Murat Demirtaş seçildi.Genel Başkanı Ali Babacan kongreler vesilesiyle düzenlenen programda konuştu. Babacan Türkiye genelinde teşkilatlanma çalışmalarını kısa sürede tamamladıklarını söyledi.

AFGAN GÖÇÜ 

Uluslararası düzensiz göçe sebep olan olayları hassasiyetle takip ettiklerini dile getiren Babacan, "Bildiğiniz gibi şu sıralar Afganistan'dan Türkiye'ye doğru bir göç dalgası var. Afganistan'daki iç savaştan kaçan insanlar, sınırları aşarak Türkiye'ye geliyor. Binlerce kilometreyi yürüyerek gelenler var. İnanın görüntüler içimizi acıtıyor. Suriyelilerden sonra, bir de Afganlar sorunu hızla büyüyor." diye konuştu.

İNSANİ KRİZ

Türkiye sınırının hemen yanı başında yaşanan insani krizlerin farkında olduklarını belirten Babacan, "Bu meselenin insani boyutunu çok önemsiyoruz. Bu nedenle göçle ilgili sorunların insani boyutunu hassasiyetle değerlendiriyoruz. Kısa vadeli popülist yaklaşımlardan uzak duruyoruz. Daima insan onuruna yaraşır politikalar öneriyoruz." dedi.

"GENÇLERE BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ"

Gençlere büyük önem verdiklerini ve onların yolunu açmak için çalışmalar yaptıklarını belirten Babacan, şunları kaydetti:

"​​​​​​​Gençlerin umudunun kalmadığı bugünkü Türkiye'ye asla ama asla alışmayacağız. Umudun sesi olacağız. Bu cennet topraklarda doğan her bir çocuğun yaşatıldığı ve yaşamak istediği Türkiye'yi kuracağız. Biz gençleri önce nitelikli eğitimle güçlendireceğiz. Gençlerin doğu batı, kuzey güney demeden iyi bir eğitim alması için gereken adımları atacağız. İstihdamı artıracağız, fakirlik ve işsizliği bu ülkenin kaderinden sileceğiz. Gençlerimize kendi ülkesini yeniden sevdireceğiz."

GGC ZİYARETİ

Babacan kongreden sonra Gaziantep Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Ziyarette gazetecilerin sorularını yanıtlayan Babacan her zaman yerel basının yanında olacaklarını söyledi.

Babacan, daha sonra Şoför Ali Caddesi üzerindeki esnafı ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13.07.2021 (Haber Merkezi)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR