13 YILDIR DOLAPTA SAKLANAN GELİNLİK: BABA YILLARDIR  KAYIP KIZINI ARIYOR

13 yıldır bıkıp usanmadan kaybolan kızını arayan baba Cuma Çelik'in yüreğindeki yangın küllenmiyor. Yıllardır kızının gelinliğini saklayarak teselli olan annesinin tek isteği dünya gözüyle bir kez olsun Gül Gonca’sını görmek...

13 YILDIR DOLAPTA SAKLANAN GELİNLİK: BABA YILLARDIR  KAYIP KIZINI ARIYOR

 

ACI BİR KAYIP HİKAYESİ : 13 YILDIR HER GÜN KOKLANAN GELİNLİK

ÖZEL HABER/MURAT GÜREŞ- Gaziantep’te, 3 Mart 2008 tarihinde halasına gitmek için evinden ayrılan 10 yaşındaki Gül Gonca Çelik’ten 13 yıldır ne bir ses, ne bir iz yok. Baba Cuma Çelik, her sabah kapıdan kızını bulmak umuduyla çıkıyor. Yıllardır yüreğindeki ateş sönmeyen  ve biricik yavrusun kavuşurum umuduyla aldığı gelinliği 13 yıldır koklayarak teselli olmaya çalışan anne Fatma Çelik ise “Acımızı ve derdimizi anlatacak kelime kalmadı. Artık kaybolan çocuk haberi duymak istemiyorum. Her  gün kahroluyorum. Devlet büyüklerine sesleniyorum: Bu annenin feryadını duyun” diyor.

 YÜREK ‘ÇELİK’ OLSA BU ACININ ATEŞİNDE ERİRDİ

13 yıldır sokak sokak aranan ancak bulunamayan Gül Gonca Çelik eğer yaşıyor ise şimdi 21 yaşında olacaktı. Baba Çelik, kızının ciddiyetle aranmadığını dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği talimatla özel ekip kurulmasına kadar geçen zamanın heba olduğunu ifade ediyor. Kızının ‘kaybolduğuna inanmadığını belirten acılı baba, “Gül Gonca aklı başında bir çocuk idi. Kaybolmadı, kaçırıldı. Şüphelendiğim üç kişinin adını Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı'na bildirmiştim. Olayı soruşturan savcı bana 3,5 sene kızımın sadece evrak üzerinde arandığını söyledi. Ne ruhum ne bedenim ne yüreğimin artık dayanacak hali kalmadı. Sıkıntıdan kalp hastası oldum. Ben kızımın halen yaşadığına inanıyorum. Gül Gonca hakkında bilgisi olanlar vicdan ve insaniyet namına bize ulaşsın” diyerek bir türlü küllenmeyen acısını isyana dönüştürüyor.

“HAYAT BU KADAR SAĞIR, DİLSİZ VE KÖR OLAMAZ”

Geçtiğimiz günlerde Gaziantep Valisi Davut Gül ile Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek’in evlerinde kendilerini ziyaret ederek Gül Gonca hakkında bilgi aldığını ifade eden Cuma Çelik,” Bu ziyaret bizim geleceğe, kızımıza ve onun bulunacağına dair heyecanımız bir kez daha artırdı. 20-30 sene önce işlenen, bir ipucu olmayan cinayetleri dahi aydınlatabilen güvenlik güçlerinin yaşadığına inandığımız kızımızı da bulabileceğine inanıyoruz. Sabırla beklemeye devam edeceğiz. Bu dünyada nefes alan ve evladının kıymetini bilen herkesten yardım istiyoruz. Hayat bu kadar sağır, dilsiz ve kör olamaz, olmamalı” diye konuşuyor.

“ALLAH KİMSEYİ EVLADI İLE İMTİHAN ETMESİN”

 Kızının bulunmasına için içinde yeşerttiği umutların solmaması için bir gelinlik alan ve tam 13 senedir her gün onu koklayarak teselli olmaya çalışan anne Fatma Çelik, “Yıllardır ciğerim kanıyor, yüreğim yanıyor. Şimdi kocaman bir genç kız olmuştur. Mahallede, okula birlikte gittiği arkadaşları var. Onları gördükçe her gün biraz daha kahroluyorum. Kapı her çaldığında acaba bir haber mi geldi umuduyla açıyorum. Devlet büyükleri bu annenin sesini duysun. Ölmeden bir kez olsun kızımı görmek ve ona sarılmak istiyorum. Onun ‘anne’ demesini, sesini, kokusunu, yürümesini gülmesini çok özledim” derken Gonca’sız geçen senelerin yorgunluğu yüzüne ve sesine yansıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.05.2021 (Haber Merkezi)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR