GAFSHOES FUARI AMACINA ULAŞTI

35.Uluslararası Ayakkabı, Terlik, Saraciye ve Yan Sanayi Fuarı’nı (GAFSHOES)20 binin üzerinde kişi ziyaret etti.

 GAFSHOES FUARI AMACINA ULAŞTI

Uluslararası Ayakkabı, Terlik, Saraciye ve Yan Sanayi Fuarı’nı (GAFSHOES), Gaziantep Sanayi Odası (GSO), Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Türkiye Umum Ayakkabıcılar Federasyonu, Gaziantep Kunduracılar Odası, Sayacılar Odası, Gaziantep Ayakkabı Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (GASİD) ve Terlik Ayakkabı ve Yan Sanayiciler Derneği’nin (TAYSAN) destekleri ile Akort Fuarcılık tarafından 4-7 aralık tarihlerinde gerçekleştirildi.

Fuara, Türkiye’nin her bölgesinden ve yurt dışından Polonya, Almanya Mısır, Dubai, Gürcistan, Fransa, İtalya, Irak, İran, Somali, Libya, Özbekistan, Rusya, Suudi Rabistan, Cezayir, Ürdün, Tacikistan, Filistin, Tunus, Kosova, Makedonya, Çin, Lübnan, Kırgızistan, Marakeş, Türkmenistan, Ukrayna, Sudan, Azerbaycan, Chad, Fas, Yemen, Kamerun, Nijerya ve Beyrut gibi ülkelerden profesyoneller katıldı.

Ayakkabı üreticilerinin; erkek, kadın, çocuk, spor, iş emniyet ve askeri ayakkabı, terlik üreticilerinin, ayakkabı yan sanayi üreticilerinin taban, aksesuar, tekstil ve kimyevi maddeler, deri üreticilerinin büyükbaş, kösele, Eva, PVC ham madde üreticileri, makine ve yardımcı ürünleri, suni deri imalatçıları, kurumlar, dergiler ve toptancıların ürünleri sergilediği ve büyük yoğunluk yaşanan fuarda ürünlerini sergileyen firma sahipleri; dört gün boyunca yeni sezon ürünlerini alıcılara tanıtma fırsatı bulduklarını dile getirerek, fuarın sektöre, kente ve ülkeye büyük moral olduğunu, yoğun katılımcı ve talep ile fuarı tamamladıklarını belirterek bütün emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi; ‘’Ülke ekonomimizin lokomotif kentlerinden olan ve ayakkabı üretiminin merkez üssü haline gelen Gaziantep’te 35’incisini düzenlemiş olduğumuz Uluslararası Ayakkabı, Terlik, Saraciye ve Yan Sanayi Fuarımıza yoğun bir katılım oldu ve firmalarımız buradan memnun ayrıldılar. Çeşitli sektörlerde düzenlediğimiz fuarlarla, her zaman üretim ve ihracata destek olmaya devam edeceğiz. Fuarımıza, sektörümüze destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Fuarımızı bundan sonra da geliştirerek yolumuza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Akort Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Akkaya da, ‘’Gaziantep Sanayi Odası ile 20 yılı aşkın süredir düzenlediğimiz fuarımızın bugün 35’incisini gerçekleştirmekten ve katılımcılarımızın her geçen yıl bu fuara daha da rağbet göstermesi bizi gururlandırdı. Hep birlikte çok daha iyi hedeflere ulaşmak için bundan sonraki süreçte de Gaziantep’imizin ve Türkiye’mizin kazanması için çalışmaya devam edeceğiz. Bu anlamda bize destek veren herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

8.12.2023 (Haber Merkezi)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR