PANDEMİ KAMÇILADI, İHRACAT ŞAHLANDI...

GAİB) Koordinatör Başkanı Fikret Kileci, 2020 yılının tüm ülke ve dünya için zor bir yıl olduğunu ancak hem sosyal hem de ekonomik anlamda yürütülen mücadeleden ülkemizin hakkıyla çıktığını söyledi.

PANDEMİ KAMÇILADI, İHRACAT ŞAHLANDI...

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) Koordinatör Başkanı Fikret Kileci, 2020 yılının tüm ülke ve dünya için zor bir yıl olduğunu ancak hem sosyal hem de ekonomik anlamda yürütülen mücadeleden ülkemizin hakkıyla çıktığını söyledi.

Başkan Kileci, “ 2020 yılı biterken, tüm çabalarımızın neticesini ihracat rakamlarımızda görmek bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor.  2020’nin 11 aylık döneminde Bölgeden yüzde 0,9’luk artışla 8 milyar 250 milyon 725 bin dolarlık ihracat kayda alınmıştır. Ayrıca Bölgemiz daha Aralık 2020 sona ermeden, 2019 yılında gerçekleştirilen toplam 8 milyar 915 milyon dolarlık ihracatı geçmiştir” diye konuştu.

 

ZOR GÜNLER GERİDE KALSIN

Başta ihracatçılar olmak üzere herkesin yeni yılını kutlayan Başkan Kileci, 2021 yılı ile ilgili dileklerini şöyle ifade etti: "Öncelikle herkese yeni yılda esenlik, bereket ve mutluluk diliyorum. Yeni yıldan en büyük beklentimiz; ülkemizin ve tüm dünyanın sağlığına kavuşması,  bu zor günlerin geride kalmasıdır.”

 BÖLGE VE KENT OLARAK BAŞARDIK

Aşının bulunması ile umutlarının tekrar arttığını söyleyen Kileci; “Aşılamanın yaygınlaşmasıyla kademeli olarak normalleşmenin başlamasını ve bunun ihracatımıza da olumlu yansımasını bekliyoruz. Bizler zaten bu zor şartlarda birçok şeyi Bölge olarak, Gaziantep olarak başardık. Gerek pandeminin yenilmesi noktasında devletimize verdiğimiz maddi ve manevi destek, gerek ihracat rekorlarımızla örnek gösterilen bir noktaya ulaştık. Tüm bunların yanında dünya çapında bir normalleşme başladığında ihracat rakamlarımız ciddi bir artış ivmesi yakalayacaktır. Yerli aşımızın da başarıyla sonuçlanması ve biran evvel uygulanmaya başlanmasını temenni ediyoruz. Teknolojide, savunmada ve sağlıkta her yönüyle yerli ve milli olmak nihai hedefimizdir” ifadelerini kullandı.

 2021 YILINA UMUTLA GİRİYORUZ...

Sözlerine şöyle son veren Kileci; “Vatandaşlarımızdan ricamız; yeni yılı evlerinde aileleri ile geçirmeleri, hepimizin iyiliği için yasaklara uyarak maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet etmeleridir. Bu mesaj vesilesiyle başta Bölge ihracatçılarımız olmak üzere, tüm ülkemizin yeni yılını kutluyor; 2021 yılının sağlık, esenlik ve bereket içinde geçmesini diliyorum. Yeni yılda sağlık bizimle olsun!”  şeklinde konuştu.

29.12.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR