MİNİKLERİN YÜZÜ GÜLDÜ

MİNİKLERİN YÜZÜ GÜLDÜ

 

Şehitkamil Belediyesine bağlı hizmet veren 25 aile merkezinde 2023-2024 yeni eğitim-öğretim yılında 50 şubede öğrenciler eğitim görecek. Bugüne kadar 14 bin 334 öğrencinin ücretsiz yararlandığı eğitimlerden bu yıl yararlanacak öğrencilere kırtasiye seti ve oyuncak hediye edildi.

Şehitkamil Belediyesi ile Şehitkamil İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan Anasınıfları Protokolü kapsamında aile merkezlerinde oluşturulan sınıflarda eğitim-öğretim faaliyetleri bu yıl da aralıksız devam edecek. Anne ile çocuğunun aynı çatı altında eğitim alması amaçlanarak 2009 yılında başlatılan projeden, bugüne kadar 14 bin 334 öğrenci faydalandı.

Şehitkamil Sanat Merkezi’nde düzenlenen programda her öğrenciye ihtiyacı olan 30 çeşit kırtasiye malzemesinden oluşan kırtasiye setinin yanı sıra oyuncak armağan edildi. Programa; Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcıları Ceyda Gürsel ile Fatih Ermeydan, öğrenciler, öğretmenler, veliler ve idareciler katıldılar.

ÖĞRENCİLERİMİZE, EĞİTİM VE ÖĞRETİM HAYATLARINDA BAŞARILAR DİLİYORUM

Programda konuşan Şehitkamil Belediyesi Başkan Yardımcısı Ceyda Gürsel, “2009 yılında başladığımız aile merkezleri projesinde öncelikli hedefimiz, annelerimize eğitim vermekti. Annelerimizin, çocukların da eğitime ihtiyacının olduğunu, çocukların küçük olduğu ve bırakacakları yer olmaması sebebiyle anasınıflarımızı açtık. Şehitkamil Belediyesi olarak çocuklarımızın ilk eğitim ile kucaklaştığı ve tanıştığı yerler, aile merkezlerimizin anasınıfları oldu. 25 aile merkezimizde anasınıflarımızda Milli Eğitim Müdürlüğümüzün desteğiyle çocuklarımıza eğitim veriyoruz. Bugün de 2023-2024 eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte 25 aile merkezimizdeki anasınıflarımızda eğitim alacak olan çocuklarımıza kırtasiye desteği sunuyoruz. Şimdiden tüm öğrencilerimize, eğitim ve öğretim hayatlarında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

15.09.2023 (Haber Merkezi)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR