MESLEK ÖRGÜTLERİNDE TOKATÇI MUHARREM'E KINAMA

Gaziantep'teki meslek örgütleri Tokatçı Muharrem'i sert bir dille kınadılar...

MESLEK ÖRGÜTLERİNDE TOKATÇI MUHARREM'E KINAMA
 
Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti, Habertürk yorumcusu Muharrem Sarıkaya’nın televizyon programının çekimi sırasında İHA Muhabiri Ahmet Demir’e tokat atmasına sert bir şekilde kınadı. 
 
GGC Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Ay, yaptığı yazılı açıklamada,  “Habertürk TV yorumcusu Muharrem Sarıkaya’nın genç meslektaşımız Ahmet Demir’e yaptığı çirkin saldırı kabul edilemez. ‘Gazeteci’ Muharrem Sarıkaya'nın İhlas Haber Ajansı Gaziantep Muhabiri meslektaşımız Ahmet Demir'e yönelik çirkin hareketini en sert biçimde kınıyoruz”  dedi. 
 
Anadolu’da görev yapan gazetecilerin zor şartlar altında çalıştıklarına ve zaman zaman saldırılara maruz kaldıklarını belirten Başkan Ay, “İşin üzücü yanı yıllardır basın mesleğinin içinde olan bir kişinin genç bir meslektaşına saldırıda bulunması. Bu durum bizi daha da üzmüştür. Genç meslektaşımızın haber çekimi sırasında Sarıkaya’ya yardımcı olurken yaşanan aksaklıklar nedeniyle hak etmediği bir saldırı, kuru bir özürle geçiştirilecek basitlikte bir olay değildir.  Tüm basın camiasına atılan o tokatla ilgili sürecin takipçisi olacağız” diye
 
"HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİZ"

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya'nın, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’le yaptığı yayın esnasında ses asistanına atılan tokata Güçlü Anadolu İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı Levent Özkurt sessiz kalmadı.

Başkan Levent Özkurt, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’inde bu olaya sessiz kalmasını eleştirerek, ‘Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya'nın "Gün Başlıyor" adlı programda İhlas Haber Ajansı Gaziantep Muhabiri Ahmet Demir’e yayın sırasında tokat atıldığına şahit olduk. 17 Aralık'ta yapılan tokatlı saldırı görüntüleri bugün sosyal medyaya düştü. Paylaşılan videoda Sarıkaya'nın yayın konuğu Şahin ile konuştuğu bu sırada yanına gelen bir kişinin kulaklık ile ses bağlantısını kontrol ettiği görüldü. O anlarda Sarıkaya'nın bir anda sinirlenip yanındaki kişiye tokat attığı kameraya yansıdı. Basın emekçisi kardeşimize yapılan hareketi esefle kınıyoruz ve Sarıkaya’nın özür dilemesini bekliyoruz. Konunun takipçisi olacağımızı ve Ahmet Demir’e atılan tokatın tüm basın emekçilerine atıldığının bilinmesini isteriz.’ diye konuştu.

GAİGAD Başkanı Levent Özkurt, İHA teknisyeni Ahmet Demir’e her türlü desteği vereceklerini ve sahip çıkacaklarını da sözlerine ekledi.

19.12.2021 (Haber Merkezi)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR