KAPANAN GAZİANTEPSPOR 3 SENE ÖNCE BUGÜN LİGDEN ÇEKİLMİŞTİ

Efsaneyi göz göre göre tarihin tozlu raflarına kaldırdılar.

KAPANAN GAZİANTEPSPOR 3 SENE ÖNCE BUGÜN LİGDEN ÇEKİLMİŞTİ
 
1969 yılında kurulan. Büyük başarılara, hikayelere imza atan, kentin en önemli marka değeri iken değersizleştirilen. Ardından kapanan ve büyük özlem duyulan Gaziantepspor'un, TFF 2. Lig Beyaz Gruptaki kalan maçlarına çıkmama ve ligden çekilme kararı almasının üzerinden 3 sene geçti.
 
BU AÇIKLAMA İLE ÇEKİLDİĞİNİ DUYURMUŞTU
Gaziantepspor, bu açıklama ile ligden çekildeğini duyurmuş ve ardından kapanıp,tarihe karışmıştı. Bugün  bile içimiziz acıtan o açıklamayı hatırlayalım:
 
"Bilindiği üzere Kulübümüz geçmiş yönetimlerin bırakmış olduğu ağır borç yükü nedeni ile FIFA tarafından yabancı futbolcu ve takımlarına yapılmayan ödemelerden dolayı çok sayıda eksi puan cezası ve son olarak bir alt lige düşürülme cezası almıştır.
Gaziantepspor'umuz 50 yıllık tarihi ile Gaziantep şehrini gerek saha içinde gerekse de saha dışında hiçbir şaibeli olaylara karışmadan onurlu bir şekilde temsil etmiştir. Ancak gelinen noktada takımımızın bu durumunda maçlara çıkması ağır yenilgiler ile Gaziantepspor isminin ve armasının ayaklar altına alınacağı bir durum yaratmaktadır. Gaziantepspor'umuzun ismi, tarihi ve armasının daha fazla yıpranmaması adına Kulübümüz TFF 2.Lig Beyaz Grup kalan maçlarına çıkmama ve ligden çekilme kararı almıştır.
Tüm sporseverlerin ve taraftarlarımızın bilmesini isteriz ki; Lig'den çekilme kararı kulübümüzün kapatılacağı bir karar kesinlikle değildir. Tam aksine daha fazla yıpranmadan yeni sezondan itibaren sıfır borç ve şirketleşme politikasının da içinde bulunduğu yeni bir proje ile yapılanmaya giderek, Gaziantepspor'umuzu hak ettiği yerlere en kısa süre zarfında getirmek hedeflenmektedir."
Ne yazık ki o hedefe asla ulaşılamadı.
23.01.2022 (Haber Merkezi)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR