HALBUKİ TOKATÇI MUHARREM DE YILLAR ÖNCE ŞAMİL TAYYAR'DAN ŞAMAR YEMİŞTİ

Meğer, 'el şamarı yemeyen kendi şamarını balyoz zannedermiş' sözü yalanmış. Bakın, Şamil Tayyar, Muharrem Sarıkaya'yı nasıl tokatlamış...

HALBUKİ TOKATÇI MUHARREM DE YILLAR ÖNCE ŞAMİL TAYYAR'DAN ŞAMAR YEMİŞTİ

Habertürk Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile yaptığı canlı yayında büyük bir skandala imza atarak ses ayarı yapan İhlas Haber Ajansı (İHA) personeli Ahmet Demir’e tokat attı. O anlar kameraya saniye saniye yansırken, Sarıkaya’ya tepkiler çığ gibi büyüdü. Bu olay, yıllar önce Şamil Tayyar’ın TBMM’de Muharrem Sarıkaya’yı tokatlamasını hatırlattı...

www.gaziantepsoz.com'dan Hanifi Kılıç'ın haberine göre, AK Parti MKYK Üyesi Şamil Tayyar, AK Parti’den Gaziantep Milletvekili seçilmeden önce parlamento muhabiri olarak TBMM’de görev yapıyordu. 2004 yılında bir haber yüzünden o dönem Sabah Gazetesi yazarı olan Muharrem Sarıkaya ile Yeni Şafak Gazetesi meclis muhabiri olan Şamil Tayyar, TBMM yemekhanesinde birbirine girdi. Tayyar’ın Sarıkaya’yı tokatladığı öne sürülen kavgayı araya giren milletvekilleri önlemişti.

OLAY NASIL OLMUŞTU?
Şamil Tayyar, bir süre önce MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun’un eşinin 30 Ağustos 2004 resepsiyonunda Sarıkaya’yı azarladığını yazmıştı. Bu yazıya içerleyen Sarıkaya bir kaç gün sonra meclise geldi.

Şamil Tayyar, meclis yemekhanesinde o dönemin AK Parti Gaziantep Milletvekili Nurettin Aktaş ve Akşam Gazetesi Yazarı Zülfikar Doğan’la birlikte yemek yerken Sarıkaya masaya oturdu. Tayyar, özel bir görüşme yaptıklarını ve masadan kalkmasını söylemesi üzerine Sarıkaya, “Ben seninle görüşmeye geldim. Oğlum sen niye yalan yazıyorsun?” diye tepki gösterdi. Bunun üzerine Tayyar, ‘”Sen kime oğlum diyorsun? Terbiyeli ol” diye cevap verince Sarıkaya, “Delikanlı mı oldun lan?” dedi. Tayyar, “Terbiyesizlik yapma’ diye bağırdı. İki taraf birbirine girdi ve bu sıradda iddiaya göre; Şamil Tayyar, Muharrem Sarıkaya’yı tokatladı. TBMM’deki kavgayı araya giren Aktaş ve Doğan kavgayı önledi.

Sarıkaya “Seni bitireceğim ulan” diye bağırırken Tayyar, “Hala bu piyasada onursuzca dolaşıyorsun yaptıklarından utan. Ayıp. Azarlandığına temsilcin de genel yayın yönetmenin de şahit. Yazdıklarımın neresi yalan. Yalansa tekzip et. Edemezsin çünkü şahit var” dedi.

19.12.2021 (Haber Merkezi)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR