FETÖ'NÜN YENİDEN YAPILANMASI DAVASINDA ALİ GÜR VE MURAT TANER GÜLŞEN İSMİ NASIL GEÇTİ?

7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmesine başlanan FETÖ/PDY davasında, örgütün yeniden yapılanması sürecinin Gaziantep ayağını anlatan bir kişinin verdiği ifadede eski rektör Ali Gür ve eski başhekim Murat Taner Gülşen'in isimleri geçiyor.

FETÖ'NÜN YENİDEN YAPILANMASI DAVASINDA ALİ GÜR VE MURAT TANER GÜLŞEN İSMİ NASIL GEÇTİ?

 

Fetullahçı Terör örgütü FETÖ/PDY hain oluşumu Türkiye üzerindeki karanlık emellerinden vazgeçmiyor. 15 Temmuz kalkışmasında milletten ağır tokat yiyen örgüt, ağır darbe almasına rağmen yeniden yapılanma sürecinden vazgeçmiyor. 'FETÖ/PDY Yeniden Yapılanma Süreci'ni Hürriyet Gazetesi yazarı Nedim Şener, "FETÖ sıfırdan başlıyor" başlıklı yazısında detayları ile anlatmıştı. 

Bu kapsamda Gaziantep'te geçtiğimiz günlerde yapılan bir operasyonla gözaltına FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü üyesi ve yöneticisi oldukları gerekçesi ile gözaltına alınanların soruşturma süreci tamamlandı ve Gaziantep 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde davaları görülmeye başlandı. 

Dava öncesi yürütülen soruşturma kapsamında emniyette ifadesi alınan bir şüpheli, örgütün Gaziantep'teki yapılanması hakkında detaylı bilgiler verdi. Tutanaklara geçen bu ifadenin bir yerinde  örgüt yönetici olduğu iddası ile yargılanan Muzaffer Gülşen'in, sohbet toplantılarında Gaziantep Üniversitesi eski Rektörü Ali Gür'ün, Murat Taner Gülşen'i profesör olmadığı halde başhekim olarak atadığı, bu ikilinin İngiltere'de aynı evde kaldıklarını söylediğini itiraf etti.

Ali Gür hakkında FETÖ ile iltisaklı olduğuna dair bir çok şikayetin bulunduğu ve başhekim olarak görevlendirdiği Murat Taner Gülşen'in 15 Temmuz'dan, bir ay sonra 16 Ağustos tarihinde arabasının bağajında terör örgütü başı Fetullah Gülen'in kitaplarıyla yakalandığı, Terörle Mücaxdele Şubesı'nde ifade verdikten sonra elini kolunu sallayarak çıktığı hatırlandığında

1- Eski rektör Ali Gür ile Murat Taner Gülşen, İngiltere'ye neden ve nasıl gitti, aynı evde neden kaldı?

2- Bu ikilinin geçmişi nereye dayanmaktadır. 

3- Muzaffer Gülşen ile Murat Taner Gülşen arasında akrabalık bağı var mıdır?

4- FETÖ'nün yeni yapılanması kapsamında gerçekleştirilen sohbet toplantılarında Ali Gür ve Murat Taner Gülşen'in adı neden geçmektedir?

5- Ali Gür döneminde FETÖ ile iltisakı nedeniyle ihraç edilenlerden bu ikiliden birine, ihraç edildiği halde düzenli para gönderdiği doğru mu? sorularının cevaplandırılması gerekiyor.

İŞTE NEDİM ŞENER'İN O YAZISI

Öte yandan, Fetö'nün yeniden yapılanmasının daha iyi anlaşılması için Nedim Şener'in "Fetö Sıfırdan Başlıyor" yazısını bir kez daha hatırlatmak gerekiyor:

"FETÖ SIFIRDAN BAŞLIYOR

Fetullahçı Terör Örgütü, 15 Temmuz sonrası yaşanan gelişmeler ve son zamanda örgüt yönetiminde yaşanan bölünme tartışmalarına karşı, Türkiye’deki tabanı toparlamak amacıyla FETÖ elebaşı Gülen’in “Her ile bir peygamber, her koğuşa bir sahabe ve dışarıdaki her aileye bir melek” sözü üzerine yeni bir yapılanmaya gidiyor. Örgüt aldığı ağır hasarı onarmak, diğer yandan yeniden taban oluşturmak için kolları sıvadı.

Örgütün yeni yapılanması İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere üç bölgeden yönetiliyor.

İtiraflar ve teknik incelemeler sonucunda; “Talebe Yapılanması”, “Mağdur Aileler Yapılanması” ve “Finansal Yapılanma” şeklinde yeniden örgütlenen FETÖ mensuplarının Türkiye’deki ara yöneticilerinin, talimatları almak ve rapor göndermek için firari konumdaki “mahrem imamlarla” irtibatta oldukları belirlendi.

Örgüt mensupları irtibat için, yabancı uyruklu kişiler adına yabancı internet şirketlerinden alınmış abonelikleri kullanıyorlar. WhatsApp üzerinden iletişimde yurtdışı numaraları kullanan FETÖ’cüler, konferans şeklinde görüşmeler yapıyor, Opera, VPN, S Çocuk (Süper Çocuk), FAMA, GPS programlarını kullanıyorlar. Ayrıca, popüler internet oyunu LOL (League of Legends) üzerinden sohbet odalarına girerek iletişim sağlıyorlar.

YENİ “TALEBE  YAPILANMASI”

İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere üç bölgeden yönetilen para trafiği ise, hakkında soruşturma açılmamış özellikle kadınlar ve üniversite öğrencileri üzerinden yapılıyor.

“Talebe Yapılanması” adıyla, örgüt mensuplarınca ‘devre talebe seferberliği’ adı altında bir çalışma başlatıldı. Temasa geçilmemiş tek bir öğrencinin kalmaması hedeflenen yapılanmada örgütün illerdeki ve bölgelerdeki her kademesine ulaşmaları gereken sayısal hedefler verildi.

“Eğitim koçluğu” görünümü altında FETÖ’ye bağlı öğretmenler özellikle lise öğrencilerini örgüte kazandırmakla görevlendirildi. Yapılan araştırmalar, FETÖ’nün öğrenci sayısında artış olduğunu gösteriyor. Özellikle, lise öğrencilerini askeri okullar sınavlarına hazırlıyorlar.

Bu kapsamda, başta, daha önce örgüte ait kurumlarda çalışmış ya da ihraç olmuş öğretmenler çoğunlukta olmak üzere, başka mesleklerden de ihraç olanlar görev yapıyor.FETÖ’cü öğretmenler, örgütün talimatıyla en çok 4’üncü ve 10’uncu sınıf arasından öğrencileri hedeflemiş durumda.Öğrenci grupları en fazla 3, nadiren 4 kişiden oluşuyor. Öğretmenler gruplarla iki haftada bir yüz yüze toplantılar yapıyor. Toplantılarda hem ders planlama ve takibi hem de örgütsel eğitimler veriliyor.

“IŞIK” EVİNDEN, “DOST” VE “VİFAK” EVİNE

Örgütte Küçük Bölgeci” olarak adlandırılan yöneticiler, öğretmenlerle ayda bir toplantı yapıp performans ölçümü gerçekleştiriyor.Güncel olarak “Dost” ve “Vifak Evi” olarak gruplandırılan evler ve A, B ve C şeklinde kategorilere ayrılıyor. Bu evlerde kalan öğrenciler de evlerinin harfleri ile kodlanıyor.

A Grubu: Bu kategorideki evlerin içine rahatlıkla girip çıkılabiliyor. Evde kalanlara sorumluluk verilerek aylık maddi manevi destek sağlanıyor. Bu evlerin başında sözde ev abisi bulunmuyor. Bu evlerde hedef, sözde bir ev abisi olması ya da içlerinden birine sorumluluk verip sözde hizmet evine dönüştürmesi.

B Grubu: Bu kategorideki evler biraz daha ilgiye muhtaç, zimmet usulü ilgilenilen evler. Bu evler için hedef, “A Grubu” ev statüsüne dönüştürülmeleri.

C Grubu: Bu kategorideki evlerin öğrencileri, sözde hizmet evi olan B ve A grubu evlere kanalize ediyor.

FETÖ ayrıca, son zamanlarda geçmişte örgütle bağı olan ancak irtibat sağlanamayan öğrencilerle, tanıdık arkadaşları vasıtasıyla ya da sosyal medya hesapları üzerinden iletişim kurulması yönünde talimat verdi.

CAMİLERDE KİTAP ARASINA PARA

FETÖ, örgütteki dağılmayı önlemek için “Finansal Yapılanma” altında özellikle sözde “mağdur aileler” için de çalışmalar yürütüyor. Halen örgütsel faaliyetlerine devam eden ve örgütün üst düzey yetkililerince yönlendirilen şahıslar, illerde bulunan camilerin kadınlar bölümündeki kitapların arasına, seccade altı gibi yerlere para bırakıyor. Ardından örgütün üst düzey sorumluları sosyal medya hesapları üzerinden irtibata geçiyor, hem para bırakılan yerleri söylüyor hem de bu paraların hangi örgüt mensubuna gönderileceği talimatını veriyor. Örgüt mensupları camilerden bu paraları alarak eşleri tutuklu bayanlarla irtibata geçiyor, onlardan IBAN numarası istiyor ve ATM’ler aracılığıyla paralar hesaplarına yollanıyor. Kime gönderileceği belirtilmeyen paralar ise FETÖ’ye ait öğrenci evlerinde kalan üniversite/yüksek lisans öğrencilerine veriliyor. Örgüt içerisinde -sözde- Eyalet Hadimi, BB (Büyük Bölgeci) ve ETM (Eyalet Talebe Mesulü) şeklinde faaliyet gösteren şahısların, “Pazarlamacı Zarfı” adı altında, sözde mağdur ailelere dağıtılmak üzere Küçük Bölgeci’ye nakit para verdiği belirlendi. Örgüt ayrıca, Dershane Tadilat Kalemi” adı altında geçmiş dönemde örgüte bağlı faaliyet yürüten dershane çalışanlarına ve ailelerine (sözde dershane mağdurlarına) nakit para dağıtıyor. “Merkez Tadilat Kalemi” adı altında ise FETÖ’nün sözde il abisi örgüt mensubunun maliyecisine para veriliyor. Bu para il abisi örgüt mensubunun inisiyatifinde dağıtılıyor. Ayrıca, “Kurum Tadilat Kalemi” adı altında örgüte bağlı faaliyet yürüten dershane, şirket çalışanı olup sözde mağdur olan ailelere nakit dağıtılıyor.

Fetullahçı Terör Örgütü, bir yandan ülke içinde aldığı ağır darbeyi onarmaya diğer yandan yeni öğrenci evlerinde eğitim verdikleri ve Liseli” olarak adlandırdıkları öğrencileri yeniden askeri okullara sokma hazırlığı yapıyorlar. Yalnız bir hataları var; görülmediklerini zannediyorlar..."

 
 
26.11.2021 (Haber Merkezi)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR