CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN GAZİ ŞEHİR’DE

- CUMHURBAŞKANI, AÇILIŞI YAPILAN ŞEHİR HASTANESİNİN İÇİNDEKİ BÜYÜKŞEHİR KÜTÜPHANESİNİ ZİYARET ETTİ

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN GAZİ ŞEHİR’DE

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapımı tamamlanan Gaziantep Şehir Hastanesi ve bağlantı yollarının açılışını yaparak Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından şehir hastanesinin içinde açılan çocuklar içi açılan Büyükşehir Kütüphanesi’ni ziyaret etti.

Bir dizi açılış ve İslahiye’de yapımı tamamlanan deprem konutlarının kura çekimi için Gazi şehre gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1875 yatak kapasiteli, bölgeye hizmet verecek Gaziantep Şehir Hastanesi açılışında vatandaşlarla buluştu. Yaptığı konuşmada şehre kazandırılan şehir hastanesi başta olmak üzere yapımı tamamlanarak hizmete açılan eserlerin şehre çok yakıştığını aktardı.

Konuşmanın ardından Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın dua etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, protokol ve hastanede hizmet veren doktorlar kurdele kesimiyle hastanenin resmi açılışı yapıldı. Açılışın ardından Gaziantep Şehir Hastanesi’nin içerisinde hizmet verecek, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan çocukların yararlanacağı Büyükşehir Kütüphanesi’ni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ziyaret etti. Ziyarette kütüphanede bulunan çocuklarla Cumhurbaşkanı Erdoğan bir süre sohbet etti.

ERDOĞAN: GAZİANTEP’İN DEV ADIMLARLA BÜYÜMESİNİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

Açılış töreninde yaptığı konuşmada asrın felaketi olarak nitelendirilen 6 Şubat Kahramanmaraş Depremleri’nden etkilenen illerde yaraların sarılması sözünü hızla yerine getirdiklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremin yarattığı yıkım hakkında sayıları aktardı.

Konuşmasında yeni açılan Şehir Hastanesi ve bağlantı yolları hakkında da bilgiler veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şunları söyledi

“Açılışını yaptığımız hastanemiz şehrin güney kesimindeki sağlık hizmetleri talebini karşılayacaktır. Ülkemizin önde gelen sanayi, ticari ve tarım şehri Gaziantep’in dev adımlarla büyümesini yakından takip ediyoruz. Hem hükümet hem belediyeler olarak yaptığımız yatırımlarla şehrin önünü açmayı ve destek vermeyi sürdürüyoruz. Gaziantep sanayisi, ticareti ve tarımıyla ülkemiz sınırlarını açıp bölgesel bir merkez haline geldi. Gaziantep’imize böyle bir eseri kazandırmanın onuru içerisindeyiz.”

ŞAHİN: GAZİANTEP HER ZAMAN BİRİNCİ OLACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması öncesi vatandaşlara seslenen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise alanı dolduran kalabalıklara teşekkür ederek, “Bu şanlı tarihin izi bizdedir. Garibin mazlumun gözü bizdedir. Yüzüncü yılında cumhuriyetin yıldızı parlıyor kutlu devletin. Bu devletin adı Türkiye olsun. Hedefi büyüktür büyük milletin. Maşallah Gaziantep. Sayın Cumhurbaşkanım Baş veren baş eğmeyen Gazi şehrimize hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Şimdi bir söz vereceğiz. Gaziantep’e ikincilik yakışır mı? Üçüncülük yakışır mı? Gaziantep her zaman birinci olacak. Kararlı mıyız? Cumhurbaşkanımıza giderken Abdülhamit bakanımla milletvekilimle geldik Cumhurbaşkanım. Türkiye derecesi yaparak geldik demeye hazır mıyız?  Gayret bizden zafer Allah’tan olacak” diye konuştu.

Açılışın ve incelemelerin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve protokol şehre kazandırılan cami ve külliyenin açılışı ile İslahiye'ye yapımı tamamlanan konutların kura törenine video konferansla bağlanmak için alandan ayrıldı.

 

10.02.2024 (Haber Merkezi)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR