BÜYÜKŞEHİR’DEN ÖĞRETMENLERE OYUN VE DRAMA SEMİNERİ

Prof. Dr. Tolga Erdoğan, öğretmenlere derslerde oyun ve dramayı nasıl kullanacakları ve sınıflarında eğlenerek öğrenme ortamını nasıl oluşturacakları konusunda fikirler verdi.

BÜYÜKŞEHİR’DEN ÖĞRETMENLERE OYUN VE DRAMA SEMİNERİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen öğretmen seminerleri etkinlikleri kapsamında “Eğitimde Oyun ve Drama Uygulama” semineri düzenledi.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı’nca yapılan öğretmen seminerleri devam ediyor. Bu kapsamda Trabzon Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tolga Erdoğan, “Eğitimde Oyun ve Drama Uygulama” seminerine katıldı. İki gün süren eğitimlerin ilk gününde katılımcılar, farklı ders ve konulara yönelik eğitsel oyunlar, ritim, müzik, hareket, doğaçlama gibi konularda uygulamalı olarak, hem eğlendi hem öğrendi. Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu’nun da gerçekleşen seminerde yapılan çalışmalarla işbirliği, dikkat, görsel/işitsel algı, kavram öğretimi, hafıza, beden dili gibi konular üzerine yoğunlaşan Tolga Erdoğan, öğretmenlere derslerde oyun ve dramayı nasıl kullanacakları ve sınıflarında eğlenerek öğrenme ortamını nasıl oluşturacakları konusunda fikir verdi. Erdoğan, oyun ve dramanın öğrencilerin akademik ve sosyal yönden gelişimlerine olan katkıları örnek etkinlikler üzerinden vurgulandı.

Seminerin ikinci günündeyse birinci ve ikinci sınıf öğrencileriyle öğretmenlerin katıldığı etkileşimli okuma atölyesi gerçekleştirdi. Kitap okuma ve yaratıcı dramayı birleştirerek tüm katılımcıların aktif olduğu, eğitici ve eğlenceli bir etkinlik yapıldı.

800 öğretmenin katıldığı seminerin sonunda Prof. Dr. Tolga Erdoğan’a adına dikilen fidan sertifikası takdim edildi.

 

5.02.2020 (Haber Merkezi)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR