Binali Yıldırım'dan başkan gibi açıklamalar

Binali Yıldırım'dan başkan gibi açıklamalar

 

İETT ve belediye yetkilisi arkadaşlarımızla bir araya geldik

 

AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, dün İstanbul Halk Ulaşım A.Ş.'nin düzenlediği iftara katıldı. Yıldırım'ın belediye başkanı gibi İETT yetkilileri ile görüşmesi ve halk otobüsü şoförlerinin hak edişlerinin ödeneceğini açıklaması dikkat çekti. 

Yıldırım konuşmasına, "Bugün iftardan önce 5 tane halk otobüsü firmasının başkan ve yöneticileriyle, İETT ve belediye yetkilisi arkadaşlarımızla bir araya geldik. Sizlerin konularını görüştük" diyerek başladı.

"Arkadaşlarla görüştük inşallah önümüzdeki birkaç gün içinde paralarınızı alacaksınız"

Yıldırım, "Sorunları da iyi bilirim, çözümleri de iyi bilirim. Bugünkü toplantının iki tane önemli müjdesi var. Bunlardan bir tanesi, sizin belediyeden alacağınız hak edişler. Onlar ödenecek. Onun kararı alındı. Arkadaşlarla görüştük inşallah önümüzdeki birkaç gün içerisinde ama mutlaka bayramdan önce bu paralarınızı alacaksınız. Hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.

"Farkı belediye ödeyecek"

Yıldırım, aylık öğrenci akbilinin 40 TL'ye düşürülmesinin ardından oluşan 45 TL'lik farkın da belediye tarafından Halk A.Ş.'ye ödeneceğini duyurdu.

Kaynak : T24

23.05.2019 (Haber Merkezi)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR