ATMACA'ya Şahinbey'den büyük destek

Şahinbey Belediyesi, Antalya Akdeniz Üniversitesi öğrencileri tarafından bu yıl kurulan ATMACA Roket Takımı'na ANA SPONSOR oldu

ATMACA'ya Şahinbey'den büyük destek

Şahinbey Belediyesi, Antalya Akdeniz Üniversitesi öğrencileri tarafından bu yıl kurulmuş olan ATMACA Roket Takımı’nın ana sponsoru oldu. 

TEKNOFEST’e 3000 metre orta irtifa kategorisinde roket yarışmalarına katılan ve deneme atışlarını başarıyla yapan Antalya Akdeniz Üniversitesi öğrencilerine destek, Şahinbey Belediyesi’nden geldi. Yeni nesil milli savunma silahlarının üretimi ve gelişimi için genç nesillerin her zaman yanında olan Şahinbey Belediyesi, bu kez desteğini Antalya Akdeniz Üniversitesi öğrencilerine verdi.

TAHMAZOĞLU: "YENİ PROJELERİ VE FİKİRLERİ DESTEKLİYORUZ"

Ülke kalkınması anlamında ortaya konacak her türlü fikir ve projeye destek vermek istediklerini söyleyen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, sponsorluk ile ilgili olarak şöyle konuştu:

“Ülkemizin gözbebeği yarınlarımızın teminatı olan gençlerimizin her alanda yanlarında olduk. Özellikle eğitime vermiş olduğumuz destekler ile üreten bir nesil oluşması için çalışıyoruz. Şahinbey Belediyesi olarak sadece Şahinbey ve Gaziantep’imizde değil, ülkemizin büyümesi ve gelişmesi için yapılan tüm çalışmaların yanında olduk. Bu çerçevede Antalya Akdeniz Üniversitesi öğrencileri tarafından bu yıl kurulmuş olan ATMACA Roket Takımı’nın ana sponsoru olduk. TEKNOFEST kategorilerinde 3000 metre orta irtifa kategorisinde roket yarışmasına katılan gençlerimizin yaptıkları projeyi daha da geliştirerek ülkemizin savunma sanayine önemli katkılar sağlayacaklarına inanıyorum. Test atışlarını başarıyla tamamlayan öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyorum” 

 

7.09.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR